YENİ SEDAN KASA TOGG TANITILDI! TOGG T10F SEDAN İLE İLİGİ TÜM BİLGİLER

YENİ SEDAN KASA TOGG TANITILDI! TOGG T10F SEDAN İLE İLİGİ TÜM BİLGİLER

YENİ SEDAN KASA TOGG TASARIMI TOGG T10F TASARIMI

Yeni sedan kasa Togg T10F özellikleri ile kullanıcılara neler sunuyor


Togg T10F Tam Boyutta Görüntüleri:

2024 Ocak ayında yapılan CES 2024 kapsamında resmi olarak gösterime sunuldu. Türkiye’nin resmi ve milli otomobili Togg ikinci modeli olan T10F, fastback gövde ve modern tasarımı ile dikkatleri üzerine çekti.

TOGG T10F TASARIMI

Sedan kasa Togg T10F, kaslı ön kaputu, siyah renkli altıgen panjur tasarımı, iki ana modülden oluşan ince LED aydınlatmaları ve dikey hava girişlerini saran L şekilli gündüz LED'leri ile dikkat çekiyor. Tamponun en alt kısmında ise geniş bir merkez hava girişi dikkat çekiyor.

 

Otomobilin şarj girişi ön çamurluğun üzerinde yer alıyor. SUV modelden farklı olarak gizli kapı kollarına yer verilen model ayrıca sütunlar ve tavandaki siyah renk kontrastıyla marka içerisinde bir ilki teşkil ediyor. T10F'te dijital kameralar bulunuyor ancak piyasaya sürülecek modelde yine geleneksel aynalara yer verileceğini düşünebiliriz.

 

Togg T10F, çift renkli tasarıma sahip jantlarıyla dikkat çekiyor. Bunun dışında tek parçadan oluşan büyük panoramik cam tavan, otomobilin iç mekanını daha da ferah hale getiriyor. Arka tarafta ise otomotivde moda haline gelen tam boy ışık imzası, otomobile modern bir görüntü katıyor.

 

YENİ KASA SEDAN TOGG ÖZELLİKLERİ NELERDİR TOGG T10F ÖZELLİKLERİ

2025 yılı içerisinde önce Türkiye’de sonra Avrupa pazarında kullanıcılarla buluşacak olan T10F, RWD (standart menzil arkadan itiş), RWD (uzun menzil arkadan itiş) ve çift motorlu olmak üzere üç farklı teknik ve iki farklı donanım özelliğiyle pazara çıkacak. 160 kW / 218 Beygir güç ve 350 Nm tork üreten T10F RWD (arkadan itiş), iki farklı batarya seçeneğiyle 350+ ve 600 kilometreye varan menzillere sahip olacak.

T10F’in 0-100 km/s hızlanması 4,6 saniye olan, 700 Nm tork üreten çift motorlu AWD (dört çeker) versiyonu ise 530 kilometreye varan bir menzil sunmayı hedefliyor. Standart menzilli model 52,4 kWh batarya kapasitesine sahipken, uzun menzilli modelde bu kapasite 88,5 kWh’e çıkacak.


T10F, aynı zamanda harici bir güç kaynağı olarak kullanılmasına olanak tanıyan cihazdan elektrikli aletlere enerji aktarımı (V2L) teknolojisine sahip olacak. Bu teknoloji sayesinde Togg kullanıcıları akıllı cihazlarını tam anlamıyla üçüncü bir yaşam alanı olarak kullanabilecekler.


T10F, uzaktan güncellemeler (OTA: over-the-air) ile sürekli kendini yenileyebilen sürücü destek sistemleri sayesinde sürüş güvenliği ve konforunu en üst seviyeye yükseltecek. Euro NCAP programının tüm testlerinden en yüksek seviye olan 5 yıldızı alacak şekilde tasarlanan T10F, yedi adet hava yastığı, dayanıklı ve sağlam altyapısı ile her türlü yol koşulunda güvenli bir sürüş sağlayacak.

 

Trafik işareti algılama sistemiyle birlikte çalışan dur-kalk fonksiyonlu akıllı adaptif hız sabitleyici ve akıllı şerit takip sistemi & şeritten ayrılma ikazı gibi özellikler sunacak T10F, “yoğun trafik pilotu” asistan özelliğine de sahip olacak. Kullanıcılar bu özellikle 15km/saat hıza kadar olan yoğun trafikte ellerini direksiyondan ayırıp T10F’in kontrolünde ilerleyebilecek.


Bu özellik V2 donanım seviyesine sahip olan akıllı cihazlarda aktif olacak. T10F, yine V2 donanım seviyesinde standart olarak bir çevre görüş kamerası, kör nokta asistanı, sürücü dikkat asistanı, gelişmiş elektronik denge kontrolü ve otomatik park asistanı özelliklerini de kullanıcılarla buluşturacak.