GOOGLE HAZIR SİTELERİ DESTEĞİNİ SONLANDIRIYOR! İŞTE NEDENLERİ

GOOGLE HAZIR SİTELERİ DESTEĞİNİ SONLANDIRIYOR! İŞTE NEDENLERİ

KAPATILAN WEBSİTELER NE OLACAK?

 Hazır yapılan web sitleri Google tarafından 1 Mark 2024 Tarihinden sonra var ise işletme profiline yönlendirilecek. Eğer işletme profiliniz yok ise site tamamı ile silinecek. 

Google geçtiğimiz günlerde basit bir web site oluşturma amacı ile eklenti geliştirmişti. Bu eklentiyi kullanarak kullanıcılar artık basit hızlı bir şekilde websitesi yapabiliyordu taki 2024 9 Ocak’a kadar. Çoğu kullanıcıya 9 Ocak 2024 tarihinde bir mail iletildi.


 

Bu mail içerisinde ise Google tarafından geliştirilen eklentiler ile yapılan sitelerin 1 Mart 2024 tarihinde artık yayından kaldırılacağını vurguladı.


KAPATILAN SİTELERE NE OLACAK?

Kapatılan siteler mevcut işletme profiliniz ile eşleşecek ve 10 Haziran 2024 tarihine kadar yönlendirilecektir. 19 Haziran 2024 tarihinden sonra mevcut yönlendirme ile beraberinde hazır oluşturulan siteler kapatılacak ve erişim sağlanmayacak.

KAPATILAN SİTELER YERİNE YAPILABİLİR?

Hazır siteler yerine daha kurumsal daha profesyonel hizmet alabilirsiniz. Özel yazılım, web siteler ve yazılımlar Google tarafından daha çok sevilmektedir. Yapılan özel yazılımlar hiçbir şekilde zararı yoktur aksi halinde iyi yapılan profesyonel yazılımların çok mükemmel faydaları vardır.